ŞAMPİYONLUĞA ATILAN BİR PENÇE DAHA..

     Haftanın maçı olmasını beklediğim bir maçtı ve ilk 23 dakika öyle olacağını gösterdi. Hızlı başlayan Beşiktaş oldu. İlk golü bulan ise Bursaspor. Golde Atınç bir hayli ağır kaldı. Forma yakışıyor tamam. Genç yetenek ona da varım. Ama çabukluk ve pozisyon alma becerisi bir savunma oyuncusu için en önemlisi. Sadece yenilen golde değil 3 farklı pozisyonda benzer hataları yaptı. Tolga’nın yerine giren Cenk hem Atınç’ı hem de takımını kurtardı.

     İki takım da hücum futbolunu tercih etti. Ancak Beşiktaş hücum elemanları, birçok pozisyonda savunma hattını önde kuran Bursaspor’un tuzağına düştü. O tuzaklar Sosa’ya sökmedi bir tek. Beşiktaş’ın attığı golde, ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Her geçen hafta daha da takım olma özelliğini ortaya koyuyor Beşiktaş.

     Beşiktaş öyle bir futbol oynadı ki, Galatasaray maçında farkı kaçıran Bursaspor attığı gollerin dışında neredeyse orta sahayı bile geçemedi.

Gökhan Töre sahanın yıldızıydı. İnanılmaz oynadı. Beşiktaş’ın attığı her golde vardı.

     Fernandao’nun sarısı kırmızı kart olmalıydı. Son dakikadaki Beşiktaş’a çalınan penaltı ise kesinlikle doğruydu. Çünkü arkadan yapılan böyle bir müdahale oyuncunun dengesini bozar. Net penaltıydı.

     Beşiktaş’ın şimdi önünde Avrupa’da oynayacağı çok daha zorlu bir maç var. Liverpool’u geçip yol almanın çok kolay olmadığı bir futbol gerçeği. Benim için Beşiktaş’ın Liverpool’u elemesinden çok Liverpool maçlarından sonra ligdeki durumu daha önemli. Yani gerçekçi hedefi lig şampiyonluğundan ve yarıştan kopmamak olmalı.

     Bilic ve Beşiktaş’la birlikte Şenol hoca ve oyuncularını da kutluyorum. Beşiktaş’ın temposuna karşılık verdiler, hakeme rağmen harika bir maç izledik.

Nurettin Miş

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorum Yazmak İster misiniz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*