Kupa Maçının Devamı

     Top dün sahada pimi çekilmiş bomba gibi gezdi durdu; 60. dakikadan sonra üç kez patladı. Hafta içinde oynanan kupa randevusunda sahaya çıkan 11’in dün tamamı farklıydı. Yani aynı mahallenin bu kez ağabeyleri sahadaydı. İki takım özellikle ilk yarıda prese dayalı bir futbolu tercih etti, bu da beraberinde yüksek pas hataları getirdi. Teknik açıdan futbol seviyesi düşüktü belki ama ‘kemik sesleri geliyor’ gibisinden çetin bir mücadele vardı. Hatta sanki sahada iki ezeli rakip, hatta iki ezeli düşman vardı…

     Slaven Bilic, Oğuzhan ile Sosa’yı aynı anda sahaya sürerken, Çaykur Rizespor’un sınırlı hücum gücünü göz önünde bulundurup ön liberoyu tek tutma ihtiyacı hissetti. Sosa ile birlikte sahada olan Oğuzhan, daha çok Atiba gibj oynadı. Fizik güce dayalı oynayan iki takımdan Çaykur Rizespor’un en çok etkili olduğu bölge Sercan ile sağ kanadıydı. Golü de o oyuncuyla buldu. Tabi golde de Tolga Zengin’in büyük hatasını göz ardı etmemek gerek. O hatalı çıkışı, kaleciliğine hiç yakışmadı ki bir gün öncesinde Hakan Arıkan’ın performansını gördükten sonra

     Karşılaşmada dakikalar ilerledikçe Çaykur Rizespor, kendi yarı sahasında daha kalabalık bir hal aldı. Bu anlarda kilidi açmak için kişisel bir beceri şarttı. Kahramanlığa Sosa soyundu ve topu iğne deliğinden geçirdi. Yüzde yüz doğru olan penaltı pozisyonunda da ortayı yapan Sosa’ydı. 4 dakika içerisinde iki kırmızı kartla 9 kişi kalan Çaykur Rizespor, Lafferty’nin hızlı koşularıyla varlık göstermeye çalıştı. Rakip eksilince Atiba’yı sahaya süren Bilic, Veli’yi kenara aldı, ön libero gibi oynayan Oğuzhan böylece biraz daha hücum hattına yaklaştı.

     Beşiktaş, neredeyse yarım saat 9 kişi oynayan rakibi karşısında sonuca gitmekte zorlandı ve yine bizleri ekran başında sinir krizleri geçirmemize sebep oldu. Anadolu takımlarının Beşiktaş karşısında gösterdikleri bu hırs ve azmi sezon genelinde de göstermelerini bekliyorum yoksa aklıma yine deli deli sorular gelmeye başlayacak.

     Özetle dün Beşiktaş’ın aldığı 3 puan, kelime anlamının karşılığını tam olarak veren zor bir deplasman galibiyetiydi. Bu sonuçla gelen liderlik koltuğu da; müthiş mücadeleyle kazanılan maçın en anlamlı hediyesiydi.

Nurettin Miş
Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorum Yazmak İster misiniz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*