Kadınlar Neden Kendilerinden Genç Erkekler İle Birlikte Oluyor

Günümüzde kadınlar kendilerinden yaşça küçük erkekler ile olan ilişkilerini saklama gereği duymuyor. Kariyer sahibi bir çok kadın kendinden yaşça küçük erkekleri seçiyor.

Burada erkek seçenmiş gibi görünse de, bir çok acıdan daha toy olan adam seçilen aslında. Ebeveyn çocuk ilişkisine benzeyen bir durum söz konusudur bu tip ilişkilerde. Genellikle korunma ihtiyacı, anne sevgisinden yoksun ya da baskı altında büyümüş çocuklar ya da maddi yetersizlik içinde büyümüş kişiler bu doğrultuda ki ilişkileri seçiyor.

Gerçek aşkta yaşanması gereken doyumun yaşanma olasılığı, jenerasyon farkı yüzünden zor görünüyor. kadının maddi gücünün yerinde olması ve kariyeri günümüzde genç erkeklere cazip geliyor. kendi varlığını kadına armağan olarak gören ve çoğu zaman da maddi olarak da kadına yaslanan genç erkekler belli bir olgunluğa gelince bu kez de kendilerinden küçük ya da akran olan kadınlar ile gerçek aşkı yaşıyor.

Genç erkekler neden olgun kadınlar ile ilişki kurar?

ABD’li psikologların yaptığı araştırmaya göre kadınlar olgunlaştıktan sonra çok daha iyi seks partneri oluyorlar ve genç erkekler tarafından tercih ediliyorlar. Ayrıca gençlere oranla elde edilmeleri ve tutulmaları daha kolay oluyor. Bir çok uzman bu konuda hem fikir.  Yaşları ilerleyen kadınlar hem ekonomik olarak hem de cinsel olarak özgürlüklerini elde etmiş oldukları için genç erkeklere kendi akranlarından daha cazip gelirler. İlişkinin maddi yükünü de kadın karşılayacağı için genç erkek için oldukça cazip bir ilişki şeklidir. Zaman zaman bu tür ilişkiler evlilik ile sonuçlansa dahi sonuç pek değişmez evin reisi yine de kadındır ve erkek çalışmak yerine onun kazancı ile hayatını rahatsız olmadan sürdürebilir. Genç erkeklerin kendilerinden daha büyük kadınları seçmelerinde bir diğer neden ise olgun kadın anne gibi şefkatlidir. Genç erkek anne figürünü temsil eden olgun kadın aynı zamanda ilişkinin maddi yükünü de taşıdığı için genç erkek biçilmiş kaftan kıvamındadır. Özellikle 20’li yaşlarında kendinden büyük bir kadınla olmaya başlayan erkek için hayat artık garanti altındadır. Buna Oedipus sendromu da denir. Olgun kadını elde erkek böylece babasına karşı da bilinçaltı büyük bir zafer kazanmış olur.

Para günümüzde bir çok ilişkide önemli rol oynamakta ve genç erkek olgun kadın ilişkisinin devamlılığında da rolü olduğunu söyleyebiliriz. Başlangıçta heyecan veren ilişki yıllar ilerledikçe erkeğin hala genç ve enerjik kadının ise yaşlanmaya ve yorulmaya başlaması ile keyifsiz ve yorucu bir hal alır. Kadın ilişkide hala memnun iken erkek arayışlarını dışarıda sürdürebilir.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yazmak İster misiniz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*