Hayatı Dram İnsanlar Nasıl Bundan Kurtulabilir

Hayatı dram şeklinde yaşamak bir alışkanlıktır. Yapacak hiç bir şeyi olmayınca insanlar, yaşadıkları her olayı büyük bir balon haline getirirler. Bu durumda drama yaratır insanların hayatında. Olmayan insanlar ile olması istenen hayali ilişkiler, varılamayacak kocaman hayaller dramayı besler ve kişinin olumsuz ruh halinin sürekli olmasına olanak sağlar.

Hayatlarında drama yaratan ve bundan beslenen kişiler yaşanan her türlü olmusuzluk için başka insanları suçlarlar. İnsanlar drama yaratır çünkü mutsuzluk içinde yaşamak ve suçu başkalarında aramak için yeterli ortam oluşur.

Dram yaratmaya son vermek için atılacak adımlar basittir. Her konuda olduğu gibi bu konuda da insanın önce kendi ile yüzleşme yaşaması gerekir.

Hayatınızdaki dramı neden yarattığınızı bulmak neden, niçin sorularına cevap vermek dramı bitirmek için atılacak bir adımdır. Bazen dramların ardında çok büyük sorunlar yatabilir. Bebeğini düşüren bir anne ya da eşinden ayrılan bir kadın ya da ayrılmak isteyip ayrılamayan bir kadın için dramların sebepleri bunlar olabilir. Büyük travmatik durumlarda profesyonel yardım yararlı olabilir. Boşandığı kocası ile hala hayali ilişki yaşayan bir kadın ilerde daha ağır bir bedel ödeyebilir.  Ya da okulda sürekli başarısız olacağına inanan bir öğrenci yarattığı dramın gerçekleşmesini sağlamış olur inancı ile. Çevre ve aile faktörü burada devreye girer ve yardım ederse erken önlem durum daha fazla büyümeden çözülür.

Hayatınızda yarattığınız bu durumu nasıl kendiniz durdurabilirsiniz. Acı çekmeyi bırakmaya karar vererek başlayabilirsiniz. Sürekli olarak aynı kişileri ve olayları konu ediniyorsanız bunu yapmayı durdurun. Başka uğraşlar, hobiler edinin. Sürekli olarak haksızlığa uğradığınızı anlatmak yerine bu olayda benim rolüm neydi sorusuna cevap bulun.

Yaşam Koçu Neslihan Yanç

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorum Yazmak İster misiniz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*