Haftanın Mac Analizi

     Herkesin ağzına dolanmış; aynı şarkı, aynı nakarat… “Statlar dolmuyor… Futbol rezalet… Hakemler berbat… Süper Lig bitmiş… Takımlar kötü… Passolig gereksiz…” Ama dün Ankara’da oynanan karşılaşmada bunun aksini yaşadık, gördük ve izledik..


     Bir gündüz maçında Beşiktaş taraftarı hıncahınç doldurmuştu stadı… Ve o taraftar hiç ama hiç susmadı. Beşiktaş’ın galip gelmesindeki birinci faktör muhteşem taraftarıydı. Ve maça gelirsek; fişek gibi başladı Kara Kartal… Mersin neye uğradığını şaşırdı. Müthiş baskı kuran Beşiktaş’a taraftarı da eşlik edince, ilk 30 dakika Mersin’in başı döndü. Zaten bu baskı golü de getirdi.


      Bu baskı ve tempoda en önemli faktör Veli’nin performansıydı. Motta’nın kazandığı topu Serdar’a kaptırışı yani büyük hatası skorun eşitlenmesine neden oldu. Beşiktaş’ın bu beraberliği tepkisi çok çabuk oldu. Bu da önemli bir şanstı Beşiktaş için. Demba Ba’nın girdiği pozisyon yüzde yüzde bir gol pozisyonu ama topun ağlara gidişi büyük bir şanstı.


     1-1’den 2-1’e getirdiği skorla çok önemli bir galibiyeti alarak, F.Bahçe’ye “Yarışa adevam ediyorum” mesajı yolladı.
Ayrıca maçın hakemi hakkında yorum yapmak istemiyorum sadece Slaven BİLİC’ in yorumunu sizinle paylaşmak istiyorum.


     “Yediğimiz golde top açık şekilde dışarıdan çevrildi. Açık penaltımız verilmedi. Maç kazanmak için rakiplerimizden iki kat daha iyi olmamız gerekiyor. Bunun sebebini sizin takdirinize bırakıyoruz. Yarış sadece üç takımın arasında geçmiyor. Ortada bir at yarışı var. Biz bu yarışı kazanacağız…

Nurettin Miş

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. hasan kirazlı says

    Biz tüm bunlara rağmen içimizdeki kartal aşkıyla yolumuza devam ediyoruz,bu yolun sonu yok sonsuz bir BEŞİKTAŞK içimizdeki…

Yorum Yazmak İster misiniz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*