BERBER KOLTUĞU

     Süper lig’imizin liderlik koltuğu bizim berber’in koltuğuna benzedi resmen “abı sen bir çay iç hemen alacam seni” veya “arkadaş senin sakal mı vardı..?? tamam gel aradan çıkaralım seni..” şeklinde geçen bir liderlik yarışı var takımlar arasında..

     Bilic’in hem maçın başında sahaya çıkardığı takıma saygı duyuyorum hem de maç içinde yaptığı değişikliklere saygı duyuyorum. Beşiktaş’ın Liverpool’u elemesi Beşiktaş için neler demek bir tahmin edin. Beşiktaş’ın bu hafta liderliği kaybetmesi mi önemli yoksa Liverpool’u elemesi mi önemli,ne değişiklik yapmış onun bile farkında değil bizim spor adamlarımız.”Sol beki olmayan bir takım yaptı Bilic” diyor. Sol beki yok, sağ beki de yok. Çünkü üçlü savunmaya döndü. Üçlü savunmada bek yok. Üçlü savunmada üç tane stoper var. Ortadaki her yeri kontrol eder, sağdaki sağı kontrol eder, bunu mu öğreteyim ben şimdi maçı yazan spor adamlarımıza.

     Şimdi size farklı bir konudan bahsetmek istiyorum, Beşiktaş’ın puan kaybettiği ve Galatasaray derbi sine lider girme şansı elinde olan Fenerbahçe boş tribünlere karşı maç oynuyor..! Fenerbahçe ’nin  asıl kaybettiği şey bu aslında. Kaçan 3 puana değil kaçan seyircisine bir çare bulmalı Fenerbahçe

     Bence bu tribünlerin bu hale gelmesinin sebebi Aziz Yıldırım. Benim Fenerbahçeli yakın arkadaşlarımın hemen hemen hepsi ‘Allah bizi bu Aziz Yıldırım’dan kurtarsın’ diyor. Tribüne gelen Fenerbahçeliler ne düşünüyor bilmiyorum ama gelmeyerek de aşağı yukarı aynı düşüncede olduklarını gösteriyorlar. Bırak bütün rakip takımların taraftarlarının Aziz Yıldırım’dan nefret etmelerini, Aziz Yıldırım’ın kendi taraftarları Aziz Yıldırım’dan nefret ediyor. Aziz Bey’in istemediği kimse maça giremiyor. Fenerbahçe maçı kazanmış, kazanmamış önemli değil. Akhisar maçını 5-1 de kazanabilirdi Fenerbahçe. Ama o tribünleri boş gördüğüm anda ‘Fenerbahçe kaybetti’ dedim. Teknik analiz yaparak şu şöyle oynadı bu böyle oynadı diyerek kendimizi avutmaya devam mı edelim yoksa şu yukarıda verdiğim sadece iki örnek üzerine biraz düşünelim mi …..???

Nurettin Miş

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorum Yazmak İster misiniz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*