Kuantum düşünce sistemi

Kuantum sözlük anlamı olarak “Bir dalganın olası değerlerinin alt değer kümelerinden biri” anlamın taşır. İngilizce’de “Quantum”, Latince’de “Quantus” olarak kullanılan kuantum, atom düzeyindeki, hatta atomdan daha küçük parçacıkların fizik kurallarını tanımlamakta kullanılır.

 

Kuantum teorisi, bilim ve insanlık tarihinin üzerinde oldukça sık tartışmalara konu olan teorilerinin en başında gelir. Kuantum nedir önce ona bakmak lazım “Kuantum teorisi, atomik olaylardaki enerjiyi açıklamaya yarayan bir fizik teorisidir.”

Peki “Kuantum Düşünce” nedir? Bunu bilmeyenler için kısa bir açıklama yapmak gerekiyor.

Kuantum düşünce, farklı ve üst nitelikli bir düşünme şeklidir. Sıradan düşünce biçimleri kendisini tekrar eden, etkisiz ve sınırlı enerjilerdir. Değiştirme ve oluşturma güçleri yoktur. Daha çok endişeli, kuruntulu, başıboş hayaller biçimindedir. Kuantum düşünce derin düzeyde, atom altı alanda etkili olabilecek tarzda bir yaratıcı düşünme yoludur. Planlanmış ve istekli bir bilinç düzeyine geçilerek özel olarak düşünülmüş, kurgulanmış imgeleme ve sözler oluşumları bünyesinde barındırır. Kuantum düşünce sistemi sözel ve imgesel bir alan yaratır.

Kuantum Düşünce, sağlıklı ve güçlü bir beden için de uygun bir zemin hazırlar. Bizim düşünce sitemimiz ve düşünce kalıplarımız direkt olarak bedene etki yapar. Bedenimiz aslında bir enerji merkezinden başka bir şey değildir. Korku, kaygı, öfke, suçluluk duyguları bütün hücrelerimizin beslendiği enerjide azalmalara neden olur. Ve bu enerjiler Biz de oluşan kalıpları destekleyerek alt bilinçle kalmamıza neden olur ve bunun sürekliliğini sağlar. Gelecekte olmasını istediğimiz durumlar için bir düşünce dalgası yaratırız, bu dalga genellikle negatif olur ve negatif ve çeker hayatımıza yaratırız.

Kuantum düşünce sisteminde dev dalga yaratır düşündüklerimiz ve planladıklarımız. Gelecekte olmasını istediğimiz durumlar, kendimizde görmek istediğimiz özellikler hakkında; hayaller, sesler ve duygularla oluşturulan bir düşünce biçimidir. Bu düşünce biçimi bizim hücresel bellek düzeyimizi, bilinçaltımızı ve tüm hayatı etkileyerek zincirleme reaksiyonlara neden olur.

Bu düzeyde insan, kendi hayatının efendisi durumuna geçer. Kişi, varlığını sürdürmesini sağlayan ortak enerjiyle işbirliğine girdiğinde, tek bir “kişi” olmanın sınırlı olanaklarını aşar, “bütün”ün gücüne ulaşırız.

Ne istersek onu hayatımıza çekeriz Ya da neysen onu yaşarsın.

Insanların bilinçaltı düşünce kalıplarını kısa sürede değiştirmek çok kolay değildir, çünkü bilinç kendini koruyan bir yapıya sahiptir ve yeni bir sistemi kabul etmesi ve anlaması  zaman alacaktır. Özellikle kişilerin kendisi ile ilgili değiştirmek istediği özelliğin kalıcı olabilmesi için, bilinçaltında yıllardır yerleşmiş  kalıpların  ve kodlamaları değişmesi gerekmektedir. Olmadığı takdirde kişi, isteyerek çıktığı yolda ilerleme kaydedemediğini düşünerek vazgeçebilir. Dil öğrenmek için yola çıkanlar veya kilo vermek için diyete girenleri hatırlayın, kısa sürede vazgeçmelerinin sebebi bilinçaltındaki kalıpları değiştirememeleridir.

Bilinçaltı kodlarının değiştirilmesi kişinin hayatını olumlu bir şekilde değiştirir. Kullanılan olumlamalar ile var olan olumsuz bilinçaltı değiştirilerek yerine olumlu kodlamalar konur. Kuantum düşünce sisteminde düşündüklerimizi yaşar, düşündüklerimizi hayatımızda çekeriz. Düşüncelerimiz var olur, sürekli negatifi ya da pozitif kendimize çeker ve aslında yaşadığımız her şeyi kendimiz yaratırız.

Kendimizi sürekli sınırlamak yerine, beynimizin sonsuz varlığından faydalanıp, kendimizi sonsuz bilgiye, bolluğa berekete açabiliriz ve bunları hayatımıza kolayca getirebiliriz.

Kendinize koyduğunuz kalıpları, sınırları bıraktığınızda kuantum düşünce sistemi devreye girer ve sizin için hayatınıza bütün güzellikleri çağırır.

Kuantum Düşünce Tekniği bizi  kendimizi tanımaya, bilmeye gerçek dünyayı keşfetmeye ve kendi sonsuz bilgilerimize açılan kapının anahtarıdır.

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorum Yazmak İster misiniz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*