Hindistan Cevizi Yağı ve Faydaları

Hindistan cevizi yağı günümüzde popüler yağlar listesinde en üst sıralarda bu sıra. Asya mutfağının vazgeçilmezlerinden olan hindistan cevizi yağını bizler yeni keşfediyoruz.

Hindistan cevizi yağını kahvaltı masalarından, ecza dolabına kadar bir çok yerde kullanabiliyoruz. Yemek yaparken ya da kahvaltıda ekmeğe sürülüğü gibi harika bir gece kremi aynı zamanda. üstelik tek bir ürün ile hepsi yapılabiliyor.

Çok iyi bir vücut nemlendirici, deriyi yumuşatır ve bakımını yapar. Hindistan cevizi yağını her banyodan sonra kullanabilirsiniz. Dirsek ve topuklarınıza uyguladığınızda çoğu kremden daha iyi sonuç verir.

Makyaj fırçalarımızı temizlemek çoğumuz için kabus. Hindistan cevizi yağı bu soruna da çare oluyor. Bir el sabunun içine bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı karıştırıp, fırçalarımı yıkıyorum. Hem kolay hem ekonomik bir yol.

Karın çatlakları için de faydalı olduğu biliniyor. Oluşacak çatlakların derecesinin azalmasına yardımcı ve görüntünün düzelmesinde Hindistan cevizi yağının faydası var.

Traş köpüğü yerine hindistan cevizi yağı kullana bilirsiniz. Ayrıca traş sonrası tahrişi ve cilt kuruluğunu da önler.

Gece kremi olarak kullanmaya ne dersiniz… Gece yatmadan önce cildinize Hindistan cevizi yağı uygulayın ve yatın. Siz uyurken Hindistan cevizi yağı, antioksidan ve onarıcı etkisiyle cildinizin bakımını yapacaktır siz uyurken.

Böcek ve sinek ısırığı gibi  ya da zorlama nedeniyle oluşan kas ağrıları hindistan cevizi yağı ile masaj yapmak o bölgeyi rahatlatacaktır.

Banyodan önce Hindistan cevizi yağını saçlarınıza uygulayın ve bir kaç saat bekleyin. sonrasında şampuan uygulayın. Saçlarınız hem yumuşak hem de daha sağlıklı olacak. Duş sonrası ise kuru saçınıza şampuan öncesi onarım ve nemlendirme sağlayacak,saçınızın daha az yıpranmasını  sağlayacaktır.Kuru saçlarda duştan sonra Hindistan cevizi yağı kullanılırsa kuruluk azalır.

Göz altı torbalarından şikayetçi iseniz ona da çözüm bu yağda. İnce çizgilerin onarılmasında da Hindistan cevizi yağı etkili bir yol.

Bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını parmaklarınızla saçlarınıza yedirin. Saçlarınızın parlayacak ve dolgun olacak.

Hindistan cevizi yağını makyaj temizleyici olarak kullabilirsiniz Bildiğiniz ve denediğiniz en etkili makyaj temizleyicileri kadar etkilidir.

Neslihan Yanç

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorum Yazmak İster misiniz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*